Componenta Consiliului Judetean Valcea

 

 


#Numele si prenumele consilierului judeteanApartenenta politica
1 BELCIU ION PSD
2 BOBOCEA GHEORGHE PSD
3 BUŞE DUMITRU- GERY ALDE
4 BUŞU ADRIAN ALDE
5 CIOCAN VETUŢA PSD
6 - -
7 DIMA ADRIAN - COSMIN PSD
8 DUMITRU MARIAN PER
9 FILIP TEODOSIE PER
10 FOLEA GHEORGHE PNL
11 GHERMAC EFTIMIE PNL
12 IORDACHE DANUT PSD
13 JINARU ADAM PNL
14 MUTULIGA FLORIN-NICOLAE PSD
15 NEAMU IOAN ALDE
16 OPROAICA ALEXANDRU PSD
17 PĂRDUŢ ALEXANDRU ŞTEFAN PNL
18 PERSU DUMITRU PSD
19 PETRESCU REMUS PNL
20 PÎRVU CONSTANTIN PSD
21 POPA CLAUDIU PNL
22 POPA LAURENŢIU PSD
23 POPESCU VICTOR - GEORGE PNL
24 RĂDULESCU CONSTANTIN PSD
25 ROŞU - CĂLINA ROXANA - LAURA PNL
26 SPIRIDON NICU PSD
27 STĂNCULESCU VICTOR - GEORGE PNL
28 TOMESCU GABRIEL PNL
29 TUDOR VALER PER
30 VADUVA CECILIA PNL
31 VIERU GHEORGHE PNL
32 VÎLCU SAMOIL PNL
33 ZGRIPCEA DANUT PSD

 

COMPONENTA COMISIILOR DE SPECIALITATE ALE CONSILIULUI JUDETEAN VALCEA

I. Comisia pentru buget, finanţe si administrarea domeniului public şi privat al judeţului
1. PERSU DUMITRU Presedinte
2. ZGRIPCEA DĂNUȚ Secretar
3. VADUVA CECILIA Membru
4. FILIP TEODOSIE Membru
5. PETRESCU REMUS Membru

 

II. Comisia juridică
1. - Presedinte
2. IORDACHE DĂNUȚ Secretar
3. BUȘE DUMITRU-GERY Membru
4. STĂNCULESCU VICTOR – GEORGE Membru
5. JINARU ADAM Membru

 

III. Comisia pentru amenajarea teritoriului şi urbanism
 1. BOBOCEA GHEORGHE Presedinte
 2. POPA LAURENŢIU Secretar
 3. POPA CLAUDIU Membru
 4. MUTULIGA FLORIN-NICOLAE Membru
 5. VIERU GHEORGHE Membru

 

IV. Comisia pentru cultură, culte, educaţie, tineret şi sport
1. GHERMAC EFTIMIE Presedinte
2. ROŞU - CĂLINA ROXANA – LAURA Secretar
3. IORDACHE DĂNUȚ Membru

 

V. Comisia pentru sănătate, familie, protecţie socială şi protecţia copilului
1. NEAMU IOAN Presedinte
2. DUMITRU MARIAN Membru
3. FOLEA GHEORGHE Membru
4. FILIP TEODOSIE Membru
5. VÎLCU SAMOIL Membru

 

VI. Comisia pentru servicii publice, turism şi protecţia mediului
1. OPROAICA ALEXANDRU Presedinte
2. TOMESCU GABRIEL Secretar
3. DIMA ADRIAN – COSMIN Membru

 

VII. Comisia pentru strategii, programe de dezvoltare economico-socială şi relaţii externe
1. SPIRIDON NICU Presedinte
2. POPESCU VICTOR – GEORGE Secretar
3. BELCIU ION Membru

 

VIII. Comisia pentru relaţii cu societatea civilă şi servicii publice deconcentrate
1. PÎRVU CONSTANTIN Presedinte
2. CIOCAN VETUŢA Secretar
3. PĂRDUȚ ALEXANDRU ȘTEFAN Membru